Aktualności

Jack Wilshere bliski nowego kontraktu

Pomocnik Arsenalu – Jack Wilshere – jest bliski porozumienia w sprawie nowego kontraktu z klubem z północnego Londynu. Arsène Wenger podkreślał ostatnio, że sytuacja musi zostać jak najszybciej rozwiązana.

Uważa się, że Arsenal zaoferował Anglikowi obniżkę podstawowej pensji do wysokości około 90 tysięcy funtów tygodniowo. Potencjalnie, nowe zarobki Jacka mogą przekroczyć nawet obecne 110 tysięcy funtów tygodniowo, ale jest to mocno uzależnione od jego występów w pierwszej drużynie.

Jack Wilshere w obecnym sezonie jest w swojej najlepszej formie od czasu pierwszej poważnej kontuzji w 2011 roku. The Gunners jako klub uważają jednak, że uzasadnione jest, aby nowa umowa odzwierciedlała historię jego urazów oraz wątpliwości, które dotyczą jego przyszłej dostępności dla drużyny.

Wilshere wystąpił w Arsenalu w Premier League zaledwie 81 razy w klubie od początku sezonu 2011/12, ale najwięcej spotkań zaliczył w sezonie 2013/14. Zdaniem The Telegraph,  ,,Jacky” nigdy nie chciał odejść – nawet gdy Arsenal był gotowy sprzedać go zeszłego lata – a cieszył się on głównie zainteresowaniem zagranicznych klubów.

,,Próbujemy robić postępy. Wielokrotnie wspominałem o tym również w kontekście Mesuta Özila, ale nigdy mi nie wierzyliście” – powiedział Wenger. ,,Jestem pozytywnie nastawiony, ponieważ chcę, aby Jack został. Robię, co w mojej mocy, by uczynić go szczęśliwym.”

Rozpoczęły się również rozmowy nad nową umową Aarona Ramseya, która wygasa w czerwcu 2019 r. ,,Tutaj temat jest trochę inny, ponieważ nie ma takich ograniczeń czasowych, jak w przypadku Jacka” – powiedział Wenger.

,,Sprawa Jacka jest na teraz. W sytuacji Aarona możemy sobie pozwolić na 2-3 tygodnie zwłoki, ponieważ w tym momencie nie stanowi to różnicy. Natomiast życzę sobie tego, aby on również został z nami na dłużej.”

BY: KONRAD IDZI

Facebook Comments