Aktualności

,,Odrzucenie przez Arsenal było najlepszą rzeczą, jaka kiedykolwiek się wydarzyła”

Najlepszy zawodnik Tottenhamu – Harry Kane przyznał ostatnio, że miał ,,pretensje do całego świata”, po tym jak został potraktowany przez Arsenal jako młody chłopak. Twierdzi natomiast, że była to ,,najlepsza rzecz jaka mu się kiedykolwiek przydarzyła.”

Kane, który w niedzielę zdobył swoją 100 bramkę w Premier League dla Tottenhamu w doliczonym w czasie w meczu z Liverpoolem (2:2), został odrzucony przez akademię Arsenalu, gdy miał osiem lat.

Anglik został piłkarzem Tottenhamu i cierpliwie pracował nad swoją grą. Do pierwszej drużyny przebił się w 2014 roku, a w minionym został najlepszym strzelcem Europy.

,,To może brzmieć śmiesznie, miałem przecież tylko osiem lat, kiedy pozwolili mi odejść, ale za każdym razem, kiedy graliśmy przeciwko sobie, myślałem: “Dobra, zobaczymy, kto ma rację, a kto się myli”.”

,,Patrząc na tę sytuację z perspektywy czasu niewykluczone, że była to najlepsza rzecz, jaka mi się kiedykolwiek przytrafiła, bo dała impuls, którego niezwykle mi brakowało” – stwierdził.

Kane mierzył się z Arsenalem sześciokrotnie i dokładnie tyle samo razy ,,pakował” piłkę do siatki rywali. W tym dwukrotnie podczas swojego pierwszego występu przeciwko Kanonierom w lutym 2015 roku.

Rozmyślając nad tamtym meczem Kane powiedział: ,,Byliśmy w tunelu i pomyślałem: “Okej, zajęło mi to 12 lat, ale zobaczymy, kto miał rację, a kto się mylił.”

“Zdobyłem tego dnia dwie bramki, a ta zwycięska z 86 minuty była czymś, o czym nawet nigdy nie marzyłem, wyobrażając sobie to spotkanie.”

,,Był to strzał z główki, prawdopodobnie najlepszy jaki kiedykolwiek oddałem – i to uczucie, kiedy piłka wpadła do bramki było wprost nie do opisania. Nigdy w karierze nie czułem takiego przypływu adrenaliny.”

,,Pamiętam, jak chodziliśmy wokół boiska po ostatnim gwizdku, biliśmy brawo z fanami. Wtedy w głowie pojawiła mi się taka myśl: “Cóż, miałeś rację”

Kane w ostatnich dwóch sezonach był królem strzelców Premier League i jest na najlepszej drodze, by uczynić to samo trzeci rok z kolei. W tym momencie ma 22 trafienia po 26 meczach. Mohamed Salah z Liverpoolu jest gorszy o jedną bramkę.

BY: KONRAD IDZI

Facebook Comments