Bez kategorii

Özil i Mkhitaryan – nowa, kreatywna współpraca

Mesut Özil i Henrikh Mkhitaryan mają zadatki, by stworzyć znakomity duet. Był to łatwy do wyciągnięcia wniosek po tym, jak gwiazdy reprezentacji Niemiec i Armenii połączyły siły w sobotniej deklasacji Evertonu na The Emirates.

Arsène Wenger cieszył się, widząc występujących razem na boisku swoich kreatywnych ofensywnych pomocników. Uważa on, że Özil i Mkhitaryan mogą być równie skuteczni, co Özil i Alexis.

,,Wygląda na to, że umieją grać razem” – powiedział Boss.

,,Wcześniej mieliśmy Mesuta i Sancheza, ich współpraca była uprzywilejowana, ale my potrafimy być kreatywni, mobilni. Nasza gra na tym polega.”

,,W pierwszej połowie byliśmy szybcy, mobilni, technicznie dobrzy i również nasze wykończenie wyglądało bardzo dobrze. Ogólnie rzecz biorąc, dwaj nowi gracze dobrze włączyli się do naszego zespołu i wyglądali, jakby grali dla nas od zawsze.”

,,Myślę, że nasze główne wyzwanie będzie polegało na tym, aby znaleźć odpowiedni balans. Mamy bardzo ofensywny zespół, chcemy grać w takim stylu, ale musimy również znaleźć równowagę pomiędzy atakiem i obroną. To z pewnością będzie naszym wyzwaniem już od teraz, aż do końca sezonu.”

Aaron Ramsey również będzie widniał w nagłówkach gazet po świetnym występie i  hat-tricku – swoim pierwszym dla klubu.

,,Zawsze widziałem – kiedy oglądałem mecze później z nagrania – że bardzo dobrze odnajduje się w polu karnym. Zawsze czułem, że powinien mieć minimum 10-15 bramek na swoim koncie w sezonie.”

,,Myślę, że brakowało mu tego do tej pory, ponieważ zachowywał się zbyt pochopnie przy wykańczaniu akcji. Teraz zachowuje więcej spokoju. Jedyną różnicą, którą widzę, jest to, że się nie spieszy. Być może, to jest jego sekret bycia skutecznym.”

BY: KONRAD IDZI

Facebook Comments