Aktualności Zapowiedzi

Zapowiedź: Swansea- Arsenal

Już jutro Kanonierzy podbudowani wygraną z Chelsea wyruszą na podbój Walii. Podopieczni Wengera zmierzą się z zajmującą ostatnie miejsce w lidze ekipą Swansea. Bardziej niż samym meczem, fani Arsenalu żyją transferem Pierre Emericka Aubemayanga, który zdaniem mediów w czasie, w którym piszę ten tekst, czeka na testy medyczne w Londynie. Skupmy się jednak na samym meczu.
Jutrzejsi gospodarze okupują jak na razie ostatnie miejsce w lidze i nawet heroiczne występy Łukasza Fabiańskiego nie potrafią uchronić Łabędzi przed utratą wielu bramek. Obrona Walijczyków jest w tym sezonie dziurawa jak szwajcarski ser, linia pomocy, z którą po wypożyczeniu Renato Sachesa z Bayernu, wiązano wielkie nadzieje zawodzi na całej linii, a atak pozbawiony Llorente kompletnie sobie nie radzi. Wydaje się więc, że scenariusz na jutrzejszy mecz jest dość przewidywalny i dla Łabędzi nie jest to scenariusz pozytywny.

Arsenal natomiast ostatnie dwa mecze zagrał jak z nut a kibice żyją nadziejami po transferze Mkhitaryana i (jeszcze nie oficjalnym) Aubamayanga. Zapowiada się więc, że szybko przebolejemy odejście Alexisa Sancheza, jednak o ile Ormianina zapewne jutro zobaczymy, o tyle na debiut Gabończyka jeszcze chwilę poczekamy.

Sytuacje Kadrowe:

W ekipie gospodarzy w jutrzejszym spotkaniu nie zobaczymy Renato Sanchesa. Poza nim Carlos Carvalhal będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodników.

Sytuacja Arsenalu natomiast przedstawia się natomiast w zdecydowanie jaśniejszych barwach niż przed paroma tygodniami. Arsene Wenger nie będzie mógł skorzystać z usług Dannego Welbecka, Oliviera Giroud i Santiego Cazorli. Poza tym wszyscy zdrowi.

Przewidywany skład: Cech- Mustafi, Koscielny, Monreal- Bellerin, Xhaka, Wilshere, Kolasinac- Mkhitaryan, Ozil- Lacazette

Typ Armatek: 0-2

 

Facebook Comments