Aktualności

Starcia z najlepszymi

Mecze pomiędzy Arsenalem, City, United, Tottenhamem, Chelsea i Liverpool’em są prawdziwą ucztą dla każdego kibica piłki nożnej. Dlatego też zwycięstwa w tych meczach są prestiżowe i pozwalają na podniesienie morali w drużynie.  Jak w tych spotkaniach z tymi ekipami wyglądają Kanonierzy?

Najwięcej punktów zebrał oczywiście Manchester City, który w tym sezonie wciąż jest niepokonany i rozstawia wszystkie drużyny po kątach. Również bilans bramek jasno pokazuje kto jest największym faworytem do mistrzostwa.

Na kolejny miejscu znajduje się londyńska Chelsea. Warto zauważyć, że ekipa Conte strzeliła tylko cztery bramki i straciła trzy, co jednak pozwoliło im odnieść dwa zwycięstwa i dwa razy zremisować. Równie słaby bilans bramkowy ma Manchester United, który zebrał 7 punktów w starciach z czołową szóstka w Premier League. Na kolejnym miejscu Liverpool z sześcioma punktami, a na piątym Arsenal. Kanonierom udało się odnieść tylko jedno zwycięstwo z Kogutami. Oprócz tego remis z Liverpool’em i Chelsea. Podopieczni Arsena Wengera tracą najwięcej bramek w najważniejszych starciach, obecnie już 13. Oznacza to że gracze z Emirates Stadium tracą średnio niecałe 2 gole na mecz.

Pocieszeniem dla kibiców Arsenalu może być jednak postawa Tottenhamu, który do tej pory odniósł tylko jedno zwycięstwo nad Liverpool’em. Poza tym meczem same porażki.

 

Poniżej tabela z wynikami tylko pomiędzy czołową szóstką:

Zespół Mecze Punkty Zwycięstwa Remisy Porażki Gole strzelone Gole stracone Bilans bramek
1 City 6 15 5 0 0 15 3 12
2 Chelsea 6 8 2 2 1 4 3 1
3 United 6 7 2 1 2 5 4 1
4 Liverpool 7 6 1 3 2 9 7 2
5 Arsenal 7 5 1 2 3 6 13 -7
6 Tottenham 6 3 1 0 4 6 10 -4

Źródło: www.whoscored.com

Facebook Comments