Zapowiedzi

ZAPOWIEDŹ: Arsenal – BATE

Mimo zapewnienia sobie awansu do 1/16 finału Ligi Europy i zajęcia pierwszego miejsca w grupie H, Arsenal czeka jeszcze jeden mecz w fazie grupowej tych rozgrywek. Na Emirates Stadium przyjeżdża BATE Borysów, które ma jeszcze nadzieje na awans do kolejnego etapu Europa League. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 7 grudnia, o godzinie 21:05.

FORMA

Prosta sprawa. W grupie Kanonierzy zanotowali trzy zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę. Spotkanie z mistrzem Białorusi mogą nawet przegrać, ponieważ nie zmieni to ich położenia.

BATE natomiast musi wygrać z The Gunners, aby marzyć o czymkolwiek w kontekście awansu do fazy pucharowej Ligi Europy. Białorusini w grupie H wygrali raz (1-0 z Kolonią), remisowali dwa razy (1-1 i 0-0 z Crveną zvezdą) i dwukrotnie otrzymali BATY (2-5 z Kolonią i 2-4 z Arsenalem). Aby drużyna z Barysau-Arena wyszła z grupy, Crvena zvezda i Kolonia muszą dziś ze sobą zremisować, a samo BATE wspiąć się na wyżyny i pokonać Arsenal. Inne scenariusze łączyć się będą z pożegnaniem ekipy Alaksandra Jermakowicza.

SYTUACJA KADROWA

W kadrze Wengera wciąż brakuje Santiego Cazorli, który musiał niestety przejść kolejną operację. Francuski menadżer zapewnił, że Hiszpana nie zobaczymy przed początkiem lutego. Poza małym magikiem, w czwartkowy wieczór nie ujrzymy Shkodrana Mustafiego, który powrócić powinien na ligowe spotkanie z Southampton.

Alaksandr Jermakowicz będzie mógł wytoczyć w czwartek najcięższe działa, gdyż każdy z jego zawodników jest dostępny na ten mecz.

STATYSTYKI I CIEKAWOSTKI

  • Czwartkowe spotkanie będzie dopiero drugim w historii meczem pomiędzy Arsenalem a BATE. Pierwsze miało miejsce w drugiej kolejce fazy grupowej tegorocznej edycji LE. Kanonierzy rozbili wówczas BATE 4-2 po bramkach Walcotta (2), Holdinga i Giroud.
  • Jeżeli The Gunners pokonają ekipę z Borysowa, zanotują trzynaście grupowych punktów. Byłby to drugi najlepszy wynik angielskiej drużyny w fazie grupowej ów rozgrywek.
  • Arsenal jest drugą angielską drużyną, która wygrała grupę w swoim debiutanckim sezonie w Europa League. Pierwszą był Manchester City w kampanii 2010/11.
  • BATE wygrało zaledwie dwa z ostatnich 24 meczów w europejskich pucharach (i kwalifikacjach do nich; siedem remisów, piętnaście porażek). Miało to jednak miejsce w pięciu ostatnich meczach.
  • Białorusini zaliczyli tylko dwa czyste konta w ostatnich 26 europejskich delegacjach. W ostatnim meczu stracili pięć bramek (z Kolonią).
  • Alexei Rios ma na koncie trzy asysty w bieżącym sezonie Ligi Europy. Tylko Raphael Holzhauser (cztery) i Sergio Canales (pięć) mają więcej ostatnich podań.

Przewidywany skład: Ospina – Chambers, Mertesacker, Holding – Nelson, Willock, Sheaf, Maitland-Niles – Walcott, Wilshere – Giroud

Typ Armatek: 0-0

Facebook Comments