Aktualności

Wilshere odejdzie w styczniu?

W ostatnich rozmowach z mediami Jack Wilshere przyznaje, że kolejne tygodnie mogą być kluczowe dla jego dalszej kariery w północnym Londynie.

Anglik chciałby szczerej rozmowy z Arsenem Wengerem w najbliższym czasie, aby dowiedzieć jakie wobec niego plany ma francuski szkoleniowiec. Do tej pory Wilshere nie jest pierwszym wyborem trenera Kanonierów, a z uwagi na zbliżający się mundial pomocnik chciałbym grać jak najwięcej. Jeśli nie będzie na to szans, Jack będzie rozważał opuszczenie klubu w najbliższym okienku transferowym.

Dla Anglika obecna sytuacja może być bardzo frustrująca, gdyż to jest pierwszy taki długi okres gry w Arsenalu bez żadnego urazu i w dobrej formie fizycznej. Spotkanie z Wengerem miałoby wyjaśnić pozycję Jacka w zespole.

“Został miesiąc do okienka transferowego. Ja i boss prawdopodobnie odbędziemy rozmowę przed tym i zobaczymy jak to się potoczy, ponieważ w styczniu zostanie mi 6 miesięcy ważnego kontraktu” – powiedział Jack Wilshere.

“Znamy się od długiego czasu [z Wengerem] i jesteśmy w relacji, w której możemy być między sobą szczerzy.”

Anglik dodaje także jak bardzo Arsenal jest ważny w jego życiu:
“Powiedziałem już wcześniej, że chcę tutaj zostać i grać. Jestem tutaj od wielu lat i klub ten wiele dla mnie znaczy. Jednak w każdym wypadku boss musi być ze mną szczery w kwestii mojej roli w drużynie i z pewnością będzie.”

Jack Wilshere do tej pory rozegrał jedynie 25 minut w Premier League, co stawia go na szarym końcu tej klasyfikacji w ekipie Kanonierów. Taka sytuacja niewątpliwie jest powodem do obaw dla Anglika zwłaszcza, że wielkimi krokami zbliża się Mundial.

Sytuacja kadrowa Arsenalu robi się coraz mniej ciekawa, gdyż już dwie największe gwiazdy mają w planach odejście, Alexis i Mesut Ozil. Niedługo może się okazać, że Jack Wilshere do nich dołączy.

Źródło: www.dailymail.co.uk

 

Facebook Comments