Aktualności

Piłkarz Evertonu ukarany za symulowanie

W ostatnich dniach miało miejsce ciekawe wydarzenie w Premier League, które zdecydowanie warto odnotować. Po raz pierwszy w historii zawodnik został zawieszony za symulowanie

Oumar Niasse zawodnik Evertonu w ostatnim meczu przeciwko Crystal Palace został sfaulowany, co skutkowało rzutem karnym dla jego drużyny. Federacja piłkarska postanowiła jednak zbadać tą sytuację i po dogłębnej analizie komisja uznała, że piłkarz symulował czym oszukał sędziego zawodów. Efektem tej decyzji jest zawieszenie zawodnika na 2 kolejne mecze.

Komisja składała się z byłego sędziego, menedżera oraz piłkarza. Jest to pierwsza taka sytuacja w Premier League i z pewnością nie ostatnia. Takie rozwiązanie władze ligi wprowadził w maju i możliwe, że w dużym stopniu wyeliminuje to “nurków” z angielskich boisk.

Jako ciekawostkę warto dodać, że pierwszym zawodnikiem na angielskich boiskach ukaranym w ten sposób był Shaun Miller zawodnik Carlise United, która gra obecnie w Football League Two (czwarty poziom rozgrywek).

Źródło: www.bbc.com

 

Facebook Comments