Aktualności

Wenger: Nie jesteśmy gorsi od Tottenhamu

Arsène Wenger nie zgadza się z opinią, że Arsenal stoi na przegranej pozycji przed sobotnimi derbami Północnego Londynu.

“Na pewno nie” – tymi słowami menedżer “Kanonierów” skwitował tezę dziennikarza Sky Sports, która głosiła, że w tym momencie należy nazywać Arsenal słabszą drużyną od ich rywala zza miedzy. “Tottenham to naprawdę dobry zespół, ale my mamy odpowiednią jakość, potrzebną do wygrania takiego meczu i zaprezentujemy ją”.

“Natomiast zgadzam się, że to nie jest zwyczajne spotkanie. Tu nie chodzi tylko o wynik, w grę wchodzi też duma i możliwość pokonania odwiecznego rywala” – kontynuował Francuz. “Oprócz odpowiedniej motywacji piłkarze muszą zachować spokój i chłodną głowę, aby całkowicie skupić się na meczu”.

“Oczywiście, że to bardzo ważny pojedynek. Jeden z takich, które po prostu trzeba wygrać. Musimy gonić czołówkę ligi i nie ma już miejsca na błędy. Gramy u siebie, więc jestem spokojny, bo prezentujemy się tu bardzo dobrze i sądzę, że to właśnie mecze na The Emirates będą kluczowe w kontekście końcowej pozycji w tabeli”.

Facebook Comments