Aktualności

Wenger gotowy do rozmów kontraktowych!

Szkoleniowiec Kanonierów potwierdził w ostatnim wywiadzie, iż negocjacje w sprawie nowego kontraktu Jacka Wilshere’a wystartują w następnym miesiącu. Obecny kontrakt pomocnika Arsenalu wygasa wraz z końcem trwającego sezonu, a dyskusje na temat tego, czy ma on przyszłość w klubie z północnego Londynu rozgorzały już kilka miesięcy temu. Od tamtego czasu Jack powrócił do pełnej sprawności po złamaniu nogi i aktualnie staje się coraz ważniejszą osobistością w układance francuskiego trenera.

Na konferencji w przeddzień meczu z Crveną zvezdą Arsène Wenger oprócz potwierdzenia, że w czwartkowym spotkaniu ponownie wystąpi trio Wilshere-Walcott-Giroud, odniósł się bezpośrednio do osoby 25–letniego Anglika, mówiąc, że udało się mu wrócić do swojej normalnej kondycji fizycznej i nie musi już być oszczędzany, jak miało to miejsce jeszcze 3 tygodnie temu. Wilshere w tym sezonie rozpoczął od pierwszej minuty zaledwie trzy spotkania, jednak w każdym z nich był wiodącą postacią w ekipie Kanonierów, za każdym razem notując świetny występ.

Trzeba podkreślić, że Jack już w styczniu będzie mógł negocjować swój kontrakt z innymi zagranicznymi klubami i odejść latem bez kwoty odstępnego. Wenger zadeklarował jednak, że do rozpoczęcia zimowego okienka transferowego przyszłość Wilshere’a w ekipie The Gunners będzie już jasna: ,,Chciałem dać mu pół roku, aby nie myślał o nowym kontrakcie i skoncentrował się na powrocie do formy.” ,,Wiele razy mówiłem, że decyzje w sprawie jego kontraktu zapadną w grudniu” – kontynuował Francuz. Od powrotu z wypożyczenia do Bournemouth Wilshere był wystawiany jako część tercetu ofensywnego w nowej formacji 3-4-2-1, która została wprowadzona podczas jego nieobecności na The Emirates.

To dla niego zupełnie nowa rola aniżeli ta, którą zajmował w początkowych fazach swojej przygody z Arsenalem – Jack przeważnie tworzył wtedy duet defensywnych pomocników w formacji 4-2-3-1. Na tę chwilę pierwszymi wyborami Wengera w środku pola są Granit Xhaka i Aaron Ramsey, a sam Francuz przyznaje, iż nie bierze pod uwagę opcji, w której to Anglik zajmowałby miejsce w środku pomocy. ,,Myśle, że może tam grać, ale w formacji 4-2-3-1, albo 4-3-3, a w naszym aktualnym ustawieniu nie widzę go tam.” ,,To zawsze trudne podejmować tego typu decyzje. Według mnie jest on bardziej ofensywnym zawodnikiem, kimś, kto może mieć dużo większy wpływ na grę kiedy gra jako jeden z ofensywnego tria, niż kiedy gra jako pomocnik ,,box to box” ‘’ – kontynuował Francuz. ,,Wilshere jest dla mnie bardziej typem zawodnika stworzonego do szybkiej wymiany podań, z szybką reakcją na aktualną sytuację na boisku oraz świetnym ostatnim podaniem.” ,,Jack ma jakość, którą bardzo ciężko wypracować. Potrafi zarówno świetnie dryblować, jak i posiada wspaniałe ostatnie podanie.

Niewielu może się pochwalić tak szerokim wachlarzem zagrań.” ,,Jak dla mnie, jego pozycja jest między skrzydłem, a środkiem boiska – potrafi pociągnąć akcje do przodu, ale także świetnie zagrać prostopadle oraz wejść przebojowo w małe, otwarte przestrzenie na boisku.” ,,Dlatego też myślę, że jego obecna pozycja jest najlepsza dla niego” – zakończył menadżer Arsenalu.

BY JAKUB OLBORSKI

Facebook Comments