Spekulacje transferowe

Arsenal dołącza do wyścigu po “nowego Coutinho”

Popularni ,,Kanonierzy” rzekomo sondują możliwość ściągnięcia 17-letniego Alana Guimarãesa do Londynu, jednocześnie mając nadzieję na uprzedzenie w tych działaniach Realu Madryt.

Pomocnik brazylijskiego Palmeiras przebywał ostatnio na mistrzostwach świata do lat 17., gdzie odgrywał ważną rolę w drużynie prowadzonej przez Carlosa Amadeu. Canarinhos dotarli do półfinału, gdzie ulegli swoim angielskim rówieśnikom, a sam Alan zdołał zanotować w turnieju dwie asysty.

Królewscy zainteresowanie usługami Brazylijczyka przejawiali już wiosną, wtedy jednak nie doszło do żadnych konkretnych kroków, aby sprowadzić 17-latka na Santiago Bernabéu. Ostatnio jednak sprawa wróciła, i rzekomo Los Blancos kontaktowali się z samym zawodnikiem w sprawie transferu. Sprowadzenie Alana nie będzie jednak łatwą transakcją, ponieważ jak podaje Mirror – swoją fantastyczną postawą na turnieju w Indiach Brazylijczyk zwrócił na siebie uwagę skautów klubów z wielkiej szóstki Premier League – Arsenalu, Liverpoolu, a także Manchesteru United. Przedstawiciele klubu z północnego Londynu podobno już czynią działania, mające na celu nakłonienie mistrza Ameryki Południowej do lat 17. do gry z armatką na piersi.

Facebook Comments