Aktualności Konferencje prasowe

Wenger pewny siebie przed meczem z Chelsea

Arsene Wenger jest przekonany, że Arsenal jest w stanie pokonać w niedziele Chelsea na Stamford Bridge, a kluczem do osiągnięcia tego celu ma być mentalność. 

W niedzielę znajdująca się w znakomitej formie Chelsea podejmie u siebie Arsenal. Pomimo tego, że zdecydowanym faworytem jest ekipa Antonio Conte to Arsene Wenger nie kryje, że liczy na wygraną i wierzy w swój zespół. Francuz przyznał w wywiadzie dla Sky Sports, że nie można wystraszyć się rywala i zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli Kanonierzy chcą wywieźć z trudnego terenu dobry rezultat to muszą pokazać się ze znaczniej lepszej strony niż to miało miejsce kilka tygodni wcześniej na Anfield.

“To bardzo ważne spotkanie”, zaczął szkoleniowiec Arsenalu. “To jak poradzimy sobie w niedzielę będzie miało wpływ na dalszą część sezonu.”

“Jestem przekonany, że na wyjeździe jesteśmy w stanie zdobyć tyle punktów ile chcemy, bardzo ważne jest żeby dobrze się zaprezentować i wywieźć pozytywny rezultat.”

“Kluczem do zwycięstwa jest to żeby zaprezentować się znacznie lepiej w defensywie niż to miało miejsce na Anfield, oraz wykazać się lepszą skutecznością. Nie będziemy jednak skupieni tylko na rywalu, postaramy się grać swoją piłkę.”

“Chelsea doznała niespodziewanej porażki na początku sezonu [przeciwko Burnley przyp. red.], ale zareagowali na to świetnie pokonując Tottenham i Leicester na wyjeździe. Po porażce na inaugurację grali mecze z trzema trudnymi rywalami i wszystkie wygrali. Wygląda na to, że wrócili do walki o tytuł.” – zakończył wątek Francuz.

 

 

Facebook Comments