Aktualności

UEFA stawia zarzuty Arsenalowi i FC Koln!

Po delikatnych zamieszkach jakie miały miejsce podczas czwartkowego meczu Ligi Europy na The Emirates UEFA postanowiła wszcząć postępowanie dyscyplinarne mające na celu ukaranie zarówno Arsenalu jak i 1. FC Koln.

Arsenal został oskarżony o blokowanie schodów i uniemożliwianie kibicom drużyny przyjezdnej wejście na swój sektor podczas meczu pierwszej kolejki grupy H w Lidze Europy. Kolonia usłyszała aż 4 zarzuty: zakłócanie spokoju w tłumie, korzystanie z pirotechniki, rzucanie przedmiotami i niszczenie mienia.

Pula biletów przygotowana dla przyjezdnych kibiców wynosiła około 3000, jednak do Londynu przebyło aż 20 000 niemieckich fanów FC Koln. Było to zapewne spowodowane tym, że niemiecki zespół wrócił do rozgrywek europejskich po 25 latach, a na start ich ukochana drużyna grała mecz z atrakcyjnym rywalem. Zamieszanie spowodowane przez ten tłum spowodowało, że spotkanie zostało opóźnione o godzinę.

Z raportu policji wynika, że nie było żadnych, poważnych incydentów, a 5 osób zostało aresztowanych. Wyrok UEFA poznamy prawdopodobnie w następnym tygodniu.

Facebook Comments