Aktualności Konferencje prasowe

Antonio Conte: Arsenal liczy się w walce o tytuł

Szkoleniowiec Chelsea, Antonio Conte uważa, że Arsenal jest w stanie konkurować w tym sezonie z najlepszymi i na poważnie powalczyć o tytuł.

Kanonierzy zakończyli poprzednie rozgrywki mając 18 punktów straty do tryumfującej pod wodzą Conte w lidze Chelsea. The Blues za to ulegli Arsenalowi z finale FA Cup 2-1 i ostatecznie zakończyli sezon niespodziewaną porażką i pogrzebali szanse na dublet. 5. miejsce The Gunners na koniec poprzedniego sezonu Premier League stworzyło w klubie dość nerwową atmosferę, a w tym sezonie sprawy nie zaczęły układać się lepiej, o czym świadczy dotkliwa porażka z Liverpoolem.

Mimo to Antonio Conte uważa, że Arsenal pod wodzą Wengera jest w stanie zostać poważnym kandydatem do mistrzostwa w tym sezonie o czym wypowiedział się w wywiadzie dla “Super Sunday”.

“Arsenal to poważny rywal w walce o tytuł. Kiedy spojrzysz na ich skład to zrozumiesz, mają wiele świetnych piłkarzy.”

“Nie rozumiem, dlaczego mieliby nie mieć szans na mistrzostwo. W letnim okienku stracili tylko jednego piłkarza i udało im się zatrzymać tych najważniejszych. Mają wiele topowych graczy.”

“Arsenal jest jedną z sześciu najlepszych drużyn w Premier League i mają skład zdolny walczyć o najwyższe cele.”

“To jest powód dla którego nadchodzący mecz jest niezwykle istotny. Każdy mecz z Arsenalem taki jest. Tak samo jak mecze z resztą topowej szóstki Premier League. Wszystko się może zdarzyć, ale My musimy dać z siebie wszystko. Musimy walczyć.” – zakończył włoski szkoleniowiec Chelsea.

Facebook Comments