Aktualności

Carragher: Piłkarze Arsenalu to zwykli tchórze

Jamie Carragher, były obrońca Liverpoolu wyraził się o piłkarzach Arsenalu, jako o tchórzach po wczorajszej porażce 4-0 na Anfield.

Carragher uważa, że porażka z Liverpoolem nie była wcale gorsza od blamażu z Crystal Palace, kiedy to ekipa Wengera przegrała 3-0 z kandydatem do spadku.

Anglik skrytykował postawę Granita Xhaki oraz Aarona Ramseya w pierwszej części spotkania.

 

“Przeanalizujmy to jeszcze raz. Granit traci piłkę i przejmuje ją jeden z graczy Liverpoolu. Zbyt duża przestrzeń pomiędzy Walijczykiem, a Szwajcarem ich zgubiła. Ramsey był zbyt daleko od pola karnego. On nie patrzył nawet na piłkę, kiedy drużyna potrzebowała go w defensywie. To jest brak dyscypliny.

W miarę rozwoju akcji, on nadal nie patrzył na futbolówkę, był poza grą. Mając trójkę z tyłu, oczekujesz od defensywnych pomocników, że pomogą Ci w rozbijaniu ataków rywali. Nikt nie atakował piłki. Postawa pomocników w pierwszej części spotkania była żenująca”.

Carragher dodał również: “To jest jak oglądanie tego samego filmu. Wszystko dzieje się tam według pewnego i tego samego schematu. Zmiana menedżera w lecie była potrzebna”.

“W ostatnim sezonie nazwałem ich tchórzami, kiedy przegrali 3-0 z Crystal Palace. Ludzie mówili wtedy, że nie powinienem wypowiadać się o nich w taki sposób. Teraz jestem już pewny – piłkarze Arsenalu to zwykli tchórze.”

“Bardzo lubię i szanuje Wengera, ale Arsenal nie jest już bezwzględny jak kiedyś. Jeśli nie robisz interesów, tak jak na przykład Chelsea, odchodzisz. W Arsenalu wszystko jest zbyt komfortowe. Więc możesz tylko przyzwyczaić się do tego przez następne dwa lata” – zakończyła Legenda Liverpoolu.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *