Spekulacje transferowe

Arsenal zaczął rozmowy w sprawie transferu Francuza?

Według brytyjskich i francuskich mediów (Metro, The Telegraph, Le Progres), Arsenal zaczął z Lyonem rozmowy w sprawie ewentualnego transferu Alexandre’a Lacazette do północnego Londynu.

Mówi się, iż prezydent francuskiego klubu – Jean-Michel Aulas był w tym tygodniu w stolicy Anglii wraz z byłym menadżerem Liverpoolu – Gerardem Houllierem, który jest asystentem Aulasa w negocjacjach z innymi klubami.

Według Le Progres, Aulas wskazał Arsenal jako faworyta do pozyskania francuskiego snajpera po tym, jak upadł temat transferu Alexa do Atlético Madryt. 26-latek osiągnął nawet z madryckim klubem werbalne porozumienie, ale nie mogą oni ściągnąć Lacazette wskutek zakazu transferowego, który zakończy się dopiero zimą.

Arsenal, który szuka opcji do wzmocnienia ataku, został podobno poinformowany, że będzie trzeba zapłacić za Lacazette około 60 milionów funtów, na co składa się 49 milionów od razu i 11 milionów w bonusach. Wycena Lyonu niemal dwukrotnie przewyższa ofertę, którą The Gunners złożyli za 26-latka poprzedniego lata (29 milionów funtów).

Le Progres twierdzi także, że prezydent Les Gones pytał o ewentualną dostępność Oliviera Giroud, który mógłby jednocześnie być częścią rozliczenia za swojego młodszego rodaka.

Giroud, który znajduje się, między innymi, w kręgu zainteresowania West Hamu, stwierdził ostatnio, że jest szczęśliwy w Arsenalu. Reprezentant Trójkolorowych zaczął w minionej kampanii tylko jedenaście ligowych meczów od pierwszej minuty.

“Czuję się dobrze, chcę z Arsenalem wygrać Premier League. Nie wiem jednak jak potoczy się moja przyszłość” – powiedział napastnik.

“Muszę zmierzyć się z okienkiem transferowym i zobaczyć z trenerem [Wengerem]. Wiem, że we mnie wierzy, nawet jeśli nie grałem w tym sezonie zbyt wiele” – zakończył były zawodnik Montpellier.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *