Konferencje prasowe

KONFERENCJA: Wenger przed domowym meczem z Crystal Palace

W piątek, 30 grudnia, jak co tydzień odbyła się konferencja prasowa z udziałem Arsène’a Wengera, poprzedzająca następne spotkanie Kanonierów. Tym razem, francuski szkoleniowiec odpowiedział na pytania o stan zdrowia swoich zawodników i wiele innych przed derbowym spotkaniem z Crystal Palace, które już 1 stycznia.

team news…

“Nie wydaje mi się, by Kieran Gibbs był dostępny. Oprócz tego, Mustafi znów jest zdrowy. Mamy jedną czy dwie niewiadome, na przykład Walcotta, który ma problem z łydką, może nie być gotowy na niedzielę.”

o tym czy Welbeck będzie potrzebował czasu na powrót…

“Nie, wygląda na zdrowego i świetnie prezentuje się na treningach.”

o tym czy nowy menadżer Palace wpłynie na poziom trudności spotkania…

“Przyjście nowego menadżera zawsze podnosi poziom pewności siebie, dlatego mecz może być trudniejszy. Czy jestem zaskoczony tak szybkim powrotem Sama Allardyce’a? Niezupełnie.”

o tym czy bezpośrednie spotkania między czołowymi klubami w tabeli będą decydujące…

“Być może, ale obecnie Chelsea to niekwestionowani faworyci, ponieważ mają dużą przewagę. Oczywiście, sezon jest długi także sądzę, że bezpośrednie starcia mogą mieć znaczenie.”

o tym czy klub wysłucha w styczniu ofert za Mathieu Debuchy’ego…

“Tak. Nigdy nie blokowaliśmy nic w jego przypadku. Pogłoski o tym, że w lecie mógł odejść do Fiorentiny czy Espanyolu są nieprawdziwe.”

o tym czy może coś powiedzieć w sprawie kontraktów Özila, Alexisa i Chamberlaina…

“Nie.”

o tym czy plotki na temat Francka Kessiégo [iworyjski pomocnik Atalanty – przyp. red.] są prawdziwe…

“Nie.”

o Crystal Palace…

“Mają utalentowanych piłkarzy, potrafią być groźni w powietrzu za sprawą Christiana Benteke, który swoją drogą jest też dobry technicznie, mają szybkich skrzydłowych, jak Andros Townsend i Wilfried Zaha, a także doświadczoną drugą linię za sprawą Mathieu Flaminiego i Yohana Cabaye. To drużyna, która może być niebezpieczna dla każdego. Wiem, że mają kilka kontuzji, szczególnie obrońców.”

o kontuzji Gibbsa…

“Ma stan zapalny w kolanie, ale to raczej kwestia dni. Powinien być gotów na mecz z Bournemouth [3 stycznia – przyp. red.].”

 

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *