Konferencje prasowe

KONFERENCJA: Wenger przed Manchesterem City

W piątek, 16 grudnia, odbyła się konferencja prasowa przed niedzielnym, wyjazdowym spotkaniem Arsenalu z Manchesterem City, na której szkoleniowiec Kanonierów – Arsène Wenger jak zawsze odpowiedział na pytania dotyczące stanu zdrowia swoich zawodników, a także kilka innych niuansów związanych ze szlagierowym meczem.

“Team news”…

“Na Manchester City mamy praktycznie taki sam skład, jak na Everton. Nikt nie wraca. Ramsey nie wraca, aczkolwiek jest tego najbliżej. W następnym tygodniu należy się go spodziewać w składzie. Danny Welbeck natomiast jest tydzień od pełnego treningu. Oczywiście, dojście do dobrej dyspozycji trochę mu zajmie, ponieważ nie grał przez długi, długi czas.”

o wyścigu po mistrzostwo Anglii…

“Najważniejsze jest to, by odpowiedzieć [na porażkę przeciwko Evertonowi – przyp. red.] od razu. Może nie daliśmy rady wykorzystać naszych szans we wtorek, ale w wielkim meczu przeciwko City musimy dobrze bronić i nie czuć strachu przy piłce.”

na temat doniesień o transferze Alexisa do Chin…

“Jeżeli ktoś chce jechać do Chin, to jedzie do Chin. Mam kompletnie inne zmartwienia przed meczem z Manchesterem City. Myślę, że temat jest zamknięty i nie trzeba nic więcej dodawać.”

o Gibbsie…

“Wydaje mi się, że powinien zostać w Arsenalu.”

o powtórkach wideo…

“Czy chciałbym to zobaczyć w następnym sezonie? Ja chciałbym to zobaczyć jutro rano!”

o Agüero (który nie zagra z Arsenalem wskutek zawieszenia)…

“Nie zaprzeczę, że to ważny dla nich zawodnik, ale mają wielu innych, groźnych piłkarzy. Musimy uważać.”

o finansowej przepaści między Arsenalem, a Manchesterem City…

“Została ona zredukowana, ale wciąż jest niewielka różnica. Mamy jednak wystarczająco dużo jakości, by sądzić, że to nie może być powód, dla którego mielibyśmy nie wygrać w niedzielę.”

o kontraktach Alexisa i Özila…

“Pytacie o to na każdej konferencji prasowej, może brakuje wam trochę kreatywności? Ich umowy wygasają za osiemnaście miesięcy, nie ma powodów do zmartwień.”

o nieobecnych w meczu z Evertonem…

“Kiedy przegrywasz mecz, gracze nieobecni są bohaterami. Wydaje mi się, że mamy w składzie wielu piłkarzy, którzy nie grali w dużej ilości wielkich meczów, a i tak udawało nam się wygrywać. Musimy przeanalizować grę tych, którzy byli wtedy na boisku i odpowiedzieć sobie na pytanie czemu przegraliśmy mecz mimo prowadzenia. Musimy być realistami i nie opłakiwać tych, których zabrakło.”

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *