Konferencje prasowe

KONFERENCJA: Wenger przed Stoke

W czwartek, 8 listopada, w London Colney odbyła się konferencja prasowa, na której menadżer Arsenalu – Arsène Wenger, jak zawsze odpowiedział na kilka pytań dotyczących następnego meczu (tym razem na temat sobotniego meczu ze Stoke City), stanu zdrowia jego zawodników, a także na kilka innych.

informacje zdrowotne…

“Nie mamy żadnych nowych kontuzji po meczu z Bazyleą. Każdy wygląda na w pełni zregenerowanego.”

o Danny’m Welbecku…

“Rehabilitacja przebiega dobrze. Potrzebuje kilku tygodni, by wznowić treningi z pełnym obciążeniem.”

o operacji kostki Santiego Cazorli…

“Ciężko jest mi mówić, że operacja była perfekcyjna [taką informację zamieścił Santi za pośrednictwem swojego Instagrama – przyp. red.], aczkolwiek na pewno była potrzebna. Teraz musimy patrzeć na to, jak szybko wyzdrowieje. Mam nadzieję, że stanie się to szybko. Nie zobaczymy go co najmniej dwa miesiące.”

o kontraktach Özila i Alexisa…

“Cały czas jestem pytany o to samo, ale to nie przyspiesza negocjacji. Nie jestem jedyną stroną, która o tym decyduje. Jeśli chodziłoby tylko o mnie, to jak najbardziej chciałbym ich zatrzymać. Na pewno zostaną w klubie na co najmniej 18 miesięcy. Rozmowy są prywatne, nie zawsze musimy wszystko tłumaczyć. Nieważne, co się wydarzy, z pewnością zostaną tu 18 miesięcy, ponieważ wtedy kończą się ich umowy. Miejmy nadzieję, że jednak pozostaną na dłużej. 18 miesięcy to dość długi czas w piłce nożnej. Niemniej jednak, będziemy próbowali przedłużyć ich kontrakty i dać im tyle pieniędzy, ile będziemy w stanie.”

o rzekomej ofercie dla Alexisa od Chińczyków oferujących mu 400 tysięcy funtów tygodniowo…

“Wierzę w to, bo czemu by nie? Ale dlaczego miałby odchodzić do Chin teraz, gdy gra w Anglii?”

o Stoke…

“Możliwe, że to będzie walka taka, jak wcześniej i w moim przekonaniu jest to komplement. Z odpowiednim poświęceniem, cechującym angielską ekstraklasę, taka walka nigdy nie jest czymś negatywnym.”

o walce o mistrzostwo…

“Jesteśmy bardziej dojrzali niż w zeszłych sezonach, ale drużyny wokół nas także. Premier League jest bardzo otwartą ligą, a dopiero połowa za nami. Mamy szansę. Grudzień jest ważnym miesiącem, gdyż mamy wiele wielkich pojedynków [13 grudnia – wyjazdowy mecz z Evertonem, 18 grudnia – wyjazdowy mecz z Manchesterem City – przyp. red.]. Ogólnie, jestem zadowolony ze sposobu, w jaki się zachowujemy, a także z naszego zaangażowania.”

o dobrej formie Alexisa i Özila…

“Oni są dla nas bardzo ważni. Wiele mówi się na konferencjach prasowych, ale najważniejsze zawsze dzieje się na boisku. To profesjonalni piłkarze, a ludzie zapominają, że największą jakością jest to, by móc dać z siebie sto procent, tu i teraz, by zawsze być gotowym. Nasze stwarzane szanse są coraz lepsze, ponieważ mamy dynamiczny zespół. Na wyjazdach gramy z niesamowitą wolnością. Musimy to przełożyć na formę domową.”

o losowaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów…

“Kiedy patrzymy na drużyny, które możemy wylosować, widzimy, że kilka z nich wygląda bardziej prestiżowo. Chcecie pewnie, bym powiedział kogo chcę, a kogo nie chcę, ale to podziałałoby na naszą niekorzyść. Nie graliśmy w ćwierćfinale od sześciu lat. To będzie wielkie wyzwanie dla mojej ekipy.”

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *