Wywiady

WYWIAD: Pérez po prezentacji

Lucas Pérez został piątym, letnim wzmocnieniem Arsenalu. We wtorek został oficjalnie zaprezentowany za pośrednictwem strony klubowej. Oto, co miał do powiedzenia w swoim pierwszym wywiadzie dla Arsenal Player:

Lucas, gratulujemy podpisania kontraktu z Arsenalem! Jak się teraz czujesz?

Po pierwsze, dziękuję. Jestem zachwycony. To ogromny krok w przód w mojej karierze: dołączyłem do klubu z bogatą historią i jakością i będę miał szansę gry w Premier League oraz Lidze Mistrzów. Jestem z tego powodu dumny i szczęśliwy.

Kiedy po raz pierwszy usłyszałeś o zainteresowaniu ze strony Arsenalu i jak zareagowałeś?

Cóż… Mój agent i kilku kolegów mówili mi wiele na temat Arsenalu. Byłem bardzo zadowolony i czułem się miło, że taki klub interesuje się moją osobą. Miałem nadzieję, że będę miał okazję, by tu dojść.

Wydaje się, że to wszystko wyszło dość szybko. Jak to się rozegrało z Twojej perspektywy?

Cóż, kontakt z Arsenalem pojawił się, gdy otworzyło się okno transferowe. Jak zawsze w futbolu, kluby muszą określić kogo i czego potrzebują, aczkolwiek zainteresowanie pojawiło się wraz z nawiązaniem kontaktu. Sprawy potoczyły się szybko pod koniec okna, by można było oficjalnie ogłosić ten ruch.

Co wiesz na temat Arsenalu – oglądałeś może drużynę w telewizji?

Absolutnie, znam klub. Premier League jest w Hiszpanii bardzo popularna i oglądam jej mecze, gdy tylko mogę. Arsenal ma piłkarzy z najwyższej półki i grają świetny futbol więc była to drużyna, którą oglądałem najczęściej.

Co podoba ci się najbardziej w Arsenalu?

To genialna drużyna, walcząca o tytuły, grająca w europejskich pucharach i to po prostu wielki klub. Posiadają fantastycznych zawodników, to po prostu przyciąga do klubu.

Jak bardzo jesteś podekscytowany możliwością gry w Premier League?

Jestem naprawdę bardzo podekscytowany. Chcę pokazać do czego jestem zdolny i grać na możliwie najwyższym poziomie.

Jak porównałbyś Premier League z LaLiga?

Sądzę, że Premier League to bardziej intensywne rozgrywki, jest tu więcej gry z kontry. Liga hiszpańska bardziej opiera się na taktyce i nie gra się tam tak szybko, jak w Anglii.

Czy możesz nam opowiedzieć coś o swoim stylu gry i tego, czego możemy od Ciebie oczekiwać?

Sądzę, że jestem dość szybkim zawodnikiem. Lubię grę kombinacyjną i tak zwane “one-two”. Nie lubię oczekiwania na piłkę w polu karnym. Mam nadzieję, że fani Arsenalu będą oglądali mnie z radością.

W swojej karierze grałeś zarówno na skrzydle, jak i jako napastnik. Którą pozycję preferujesz?

Cóż… Grałem jako napastnik przez większą część mojej kariery, ale tak naprawdę mogę grać na wszystkich czterech pozycjach formacji ofensywnej. Preferuję rolę napastnika, ale nie sprawia mi problemu gra gdzie indziej z przodu.

Twoja informacja dla fanów Arsenalu?

Chciałbym powitać wszystkich kibiców i poprosić ich o wspieranie nas. Czeka nas świetny sezon i jestem pewny, że Arsenal da Wam wiele powodów do radości!

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *